Loading color scheme

Mezinárodní šachový festival Chlumec 2024 ovládl IM J. Rubeš a WFM M. Bažantová. Z juniorů Antonín Mazač obsadil 2. místo.

Zobrazení: 105

Tento víkend 4. - 5. 5. 2024 připravil ŠK Duras Ústí nad Labem ve spolupráci s Chlumeckou sportovní, z. s. v Domě kultury Chlumec u Ústí nad Labem tradiční a dlouholetý šachový festival. Letos poprvé jako Mezinárodní šachový festival Chlumec 2024. Sobota byla věnována rapidovému šachu tempem 15+3 na 9. kol ve třech kategoriích. Hlavní turnaj byl hrán jako Grand Prix ČR, kterého se zúčastnilo 74 hráčů z České republiky, Slovenska a Ukrajiny. Vítězem se stal náš týmový kolega teplický IM Jan Rubeš (8/9), který povolil soupeřům pouze dvě remis. Druhé místo obsadil z TJ Desko Liberec p. Přemysl Bělaška.

Stupně vítězů uzavírá Vašek Paulus z 1. Novoborský ŠK. Tohoto hlavního turnaje se z Šachového klubu Teplice zúčastnila také WFM Marie Bažantová (4/7), která vybojovala titul „Krajská přebornice ÚKŠS v rapid šachu pro rok 2024“ - gratulujeme. Náš klub dále reprezentoval Ing. David Hozda (5/9), který v prvním kole doslova převálcoval v partii Tomáše Buchcara ELO 2189 (SK Děčín).

Celkové výsledky Grand Prix zde:

Partie k přehrání:

Kategorii mladších žáků reprezentoval Šachový klub Teplice Antonín Mazač ml., který byl na startovní listině (celkem 22 hráčů) nasazenou jedničkou. Toník povolil svým soupeřům pouze dvě remis (8/9). První místo obsadil Jan Zebisch (8,5/9), který je účastníkem našich rapidových turnajů Rapid Grand Chess Tour 2024. Trojku vítězů uzavírá Pham Quang Nam Phong  z ŠK Teplice. Nejlepší dívkou byla Magdaléna Čapková (Individuální člen), která uhrála pěkných 5,5. bodu.

Celkové výsledky:

Jako doprovodný program se hrál také rapidový turaj pro neregistrované, jehož startovní listina čítala 8. hráčů.